Občansko/sociálně/právní poradny

Pracovníci poskytují poradenství osobně, telefonicky, e-mailem.

Pomáhají zorientovat se a pochopit situaci, ve které se nacházíte a poskytují rady, jak ji můžete zvládnout. Pomáhají se žádostmi o různé druhy sociálních dávek, poskytují komplexní informace o nabídce sociálních služeb.

Některé poradny nabízí i služby právní poradenství.

Obrátit se lze i na Senior Pointy, což jsou místa, kde senioři mohou získat užitečné informace a rady (poskytují základní sociální, právní poradenství, poradenství v oblasti spotřebitelských nákupů, bezpečnosti a prevence). Jsou zde také pořádány přednášky, besedy a různé volnočasové aktivity. Na každém Senior Pointu je dostupný počítač s připojením na internet a občerstvení (voda, káva, čaj) pro návštěvníky zdarma.

logo_darujme-cz

Podpořte nás na darujme.cz

Chod a provoz neziskové organizace (Centrum pro rodinu a sociální péči nevyjímaje) je z velké části financován prostřednictvím dotačních či nadačních programů, ať už na evropské, národní či samosprávné úrovni.

Vždy však existují aktivity, které byly, jsou a budou realizovány bez ohledu na to, zda jsou finančně podpořené či nikoli. Prostě proto, že je to správné a nikdy se takových programů nevzdáme. Na jejich podporu využíváme dary organizací a jednotlivců.

Další možnosti jak nás podpořit (crsp.cz) »