Mobilní aplikace záchranka: přivolat záchrannou službu může být ještě jednodušší

Stalo se vám někdy, že jste potřebovali přivolat záchranku, ale nevěděli jste, kde přesně jste?

Bojíte se, že v případě nutnosti vytočit známé číslo na záchranku, budete tak nervózní, že ho z ničeho nic zapomenete?

Napadlo vás někdy, že se můžete ocitnout v situaci, že nebude moct mluvit a se záchranáři na telefonu se tak nedomluvíte?

Nainstalujte si mobilní aplikaci Záchranka

Zkuste využít mobilní aplikaci záchranka, která vám se všemi těmito problémy pomůže. Jedná se o oficiální aplikaci Zdravotnické záchranné služby ČR.

Díky ní můžete zavolat pomoc stisknutím jediného tlačítka. K jejímu fungování nepotřebujete být zrovna na internetu.

Aplikace Záchranka je napojena na systémy záchranných služeb v ČR. Po stisknutí nouzového tlačítka se odešle záchranářům zpráva s vaší přesnou polohou a zároveň dojde k vytočení linky 155. Telefonické spojení s linkou 155 zajistí výjezd posádky ZZS.

V aplikaci najdete také například interaktivní návod na poskytnutí první pomoci i výukový modul, ve kterém se dočtete, jak ošetřit nejčastější poranění.

logo_darujme-cz

Podpořte nás na darujme.cz

Chod a provoz neziskové organizace (Centrum pro rodinu a sociální péči nevyjímaje) je z velké části financován prostřednictvím dotačních či nadačních programů, ať už na evropské, národní či samosprávné úrovni.

Vždy však existují aktivity, které byly, jsou a budou realizovány bez ohledu na to, zda jsou finančně podpořené či nikoli. Prostě proto, že je to správné a nikdy se takových programů nevzdáme. Na jejich podporu využíváme dary organizací a jednotlivců.

Další možnosti jak nás podpořit (crsp.cz) »