Nejste na to úplně sami: informační videospoty pro pečující

Česká společnost pro gerontologii, z.s. v roce 2020 realizovala projekt, v rámci kterého vznikly tři informativní videospoty pro pečující s názvem Nejste na to úplně sami (Rady a tipy pro pečující, 1. až 3. díl).

Ve videích se dozvíte, jakou podporu pečujícím nabízí stát, obce, praktický lékař, poskytovatelé služeb nebo organizace pro pečující a jaké existují weby a telefonní linky zdarma pro seniory a pečující.

Videospoty "Nejste na to úplně sami"

1. díl: Kam se obrátit o pomoc, když pečuji o někoho blízkého. Jaké služby mohu využít

2. díl: Na jakou finanční podporu máte nárok a jaká máte práva v zaměstnání

3. díl: Jak vše zvládnout, kdo vám poradí, jaké zdravotní pomůcky můžete využít a kde je získat

Bydlíte v Brně, pečujete o seniora či blízkého člena rodiny a nevíte, kam se obrátit pro pomoc? V našem adresáři naleznete kontakty na organizace, které vám mohou pomoci.

logo_darujme-cz

Podpořte nás na darujme.cz

Chod a provoz neziskové organizace (Centrum pro rodinu a sociální péči nevyjímaje) je z velké části financován prostřednictvím dotačních či nadačních programů, ať už na evropské, národní či samosprávné úrovni.

Vždy však existují aktivity, které byly, jsou a budou realizovány bez ohledu na to, zda jsou finančně podpořené či nikoli. Prostě proto, že je to správné a nikdy se takových programů nevzdáme. Na jejich podporu využíváme dary organizací a jednotlivců.

Další možnosti jak nás podpořit (crsp.cz) »