Seniorská obálka

K čemu slouží seniorská obálka?

Můžete se setkat také s názvem I.C.E. karta, přičemž I.C.E. označení je mezinárodní zkratka a znamená „použít v případě nouze“ (z anglických slov In Case of Emergency). Jedná se o tiskopis určený lidem staršího věku, především pak těm, kteří žijí osamoceně. Tato karta poslouží ve chvíli, kdy senior bude potřebovat rychlou pomoc ze strany zdravotníků, ale také policistů, hasičů či strážníků. V kartě totiž pracovníci IZS (integrovaného záchranného systému) získají všechny důležité informace.

Do tiskopisu se vyplní údaje týkající se zdravotního stavu, např. jaké senior bere léky, kdy a s čím byl hospitalizován a také například jaké má alergie či jaká absolvoval očkování. Můžete také vypsat jméno praktického lékaře.Tiskopis obsahuje také kolonku, do které můžete vyplnit kontaktní údaje až na tři na blízké osoby.

Seniorská obálka ke stažení

Seniorská obálka MINI

Seniorská obálka mini ke stažení

Existuje i seniorská obálka Mini. Tuto menší verzi karty může mít senior u sebe.

logo_darujme-cz

Podpořte nás na darujme.cz

Chod a provoz neziskové organizace (Centrum pro rodinu a sociální péči nevyjímaje) je z velké části financován prostřednictvím dotačních či nadačních programů, ať už na evropské, národní či samosprávné úrovni.

Vždy však existují aktivity, které byly, jsou a budou realizovány bez ohledu na to, zda jsou finančně podpořené či nikoli. Prostě proto, že je to správné a nikdy se takových programů nevzdáme. Na jejich podporu využíváme dary organizací a jednotlivců.

Další možnosti jak nás podpořit (crsp.cz) »